Denní a týdenní stacionář, odlehčovací služba

V zařízení souhrnně nazvaném Stacionář Proboštov, ulice Kpt. Jaroše 50/3 nabízíme klientům 3 sociální služby: denní stacionář, týdenní stacionář a odlehčovací službu.

Návštěvy v zařízení Stacionář jsou vhodné především pro osoby, které mají sníženou soběstačnost a vyžadují pomoc druhé osoby, ale i pro ty, kteří jsou osamělí a chtějí opět navázat kontakt se svými vrstevníky.

Základním kritériem při poskytování služeb ve stacionáři je pro nás individuální přístup ke každému klientovi, ať už to je v umožnění jeho denního rytmu života dle zvyků a potřeb, nebo možnost výběru stravování. Stálý tým našich pracovnic a pracovníků zajišťuje hladký chod zařízení, které je rodinného typu.

Pro klienty ve stacionáři zajišťujeme různé aktivizační programy - individuální a skupinové cvičení, trénink paměti, pomoc při individuálním trávení volného času atd. - vše dle potřeb klientů a možností jednotlivých služeb.

Služby poskytujeme za úhradu, dle zákona č. 108/2006Sb. o sociálních službách. Ceníky jednotlivých služeb včetně stravného je možné stáhnout dole na této stránce v "souborech ke stažení". Na uhradu služeb je možno využít příspěvek na péči, o který můžete zažádat na Úřadu práce ČR. 

V rámci zvyšování kvality služeb poskytujeme osobní konzultační hodiny pro blízké osoby klientů s vedoucí zařízení: úterý 09:30 - 18:00, každá 2. sobota v měsíci 08:30 - 10:00, nebo dle telefonické domluvy. Při nich je společně probírán celkový stav příbuzného, plán poskytované péče či potřebnou míru podpory a pomoci, podněty a požadavky k námi poskytované péči. 

Základní informace o poskytovaných službách

Týdenní stacionář
 • Popis služby: Krátkodobé týdenní pobyty během všedních dnů bez víkendů formou ubytování s přespáním umožní klientovi, jehož situace vyžaduje pravidelnou pomoc, kterou nelze zajistit jinak, co nejdéle zůstat v přirozeném prostředí bez nutnosti jej natrvalo opustit. Služba si klade za cíl uživateli pomáhat se zajištěním jeho potřeb a vytvořit bezpečné a důstojné prostředí během pobytu ve službě. Takto odlehčuje pečujícím osobám, a tím jim umožňuje být ekonomicky aktivní.
 • Identifikátor služby: 1142741
 • Forma: Pobytová
 • Kapacita: 14 klientů
 • Provozní doba: Pondělí od 6:00 hod. až pátek do 20:00 hod.
 • Cílová skupina: Senioři, osoby s chronickým duševním onemocněním (Alzheimerova choroba a jiné typy stařecké demence), osoby s chronickým onemocněním, osoby s mentálním, tělesným a zdravotním postižením
 • Věková Kategorie klientů: Od 19 let
Denní stacionář
 • Popis služby: Jednodenní návštěvy zařízení umožní klientovi, jehož situace vyžaduje pravidelnou pomoc, kterou nelze zajistit jinak, co nejdéle zůstat v přirozeném prostředí bez nutnosti jej natrvalo opustit. Služba umožňuje trávit čas mimo domov ve společnosti. Služba si klade za cíl uživateli pomáhat se zajištěním jeho potřeb a vytvořit bezpečné a důstojné prostředí během návštěvy služby. Takto odlehčuje pečujícím osobám, a tím jim umožňuje žít v přirozeném rytmu týdne a být ekonomicky aktivní. 
 • Identifikátor služby: 8951412
 • Forma: Ambulantní
 • Kapacita: 10 klientů
 • Provozní doba: Pondělí až pátek 7:00 hod. - 17:00 hod.
 • Cílová skupina: Senioři, osoby s chronickým onemocněním, osoby s mentálním postižením, osoby s tělesným postižením, osoby s jiným zdravotním postižením
 • Věková Kategorie klientů: Od 19 let
Odlehčovací služba
 • Popis služby: Krátkodobé víkendové pobyty formou ubytování s přespáním umožní klientovi, jehož situace vyžaduje pravidelnou pomoc, kterou nelze zajistit jinak, co nejdéle zůstat v přirozeném prostředí bez nutnosti jej natrvalo opustit. Služba pomáhá klientovi se zajištěním jeho potřeb a vytvořit bezpečné a důstojné prostředí během pobytu ve službě. Takto odlehčuje pečujícím osobám, poskytuje tak čas na oddych, rekonvalescenci nebo vyřizování osobních záležitostí.
 • Identifikátor služby: 4868271
 • Forma: Pobytová
 • Kapacita 14 klientů
 • Provozní doba: Pátek od 16:00 hod. do pondělí 12:00 hod.
 • Cílová skupina: Senioři, osoby s chronickým duševním onemocněním (Alzheimerova choroba a jiné typy stařecké demence), osoby s chronickým onemocněním, osoby s mentálním, tělesným a zdravotním postižením
 • Věková Kategorie klientů: Od 19 let

Ceník služeb

Ceníky jednotlivých služeb včetně stravného je možné stáhnout dole na této stránce v "souborech ke stažení".

Kontaktní osoba

Radana Lohwasserová, DiS. - vedoucí stacionáře, tel. +420 608 773 447; +420 417 536 190, e-mail: stacionar@seniorteplice.cz.

Reference našich klientů

Zaměstnanci

Radka Lohwasserová, DiS.<br />vedoucí stacionáře<br />+420 608 773 447
Radka Lohwasserová, DiS.
vedoucí stacionáře
+420 608 773 447
Soňa Bartošová<br />Pracovnice v sociálních službách
Soňa Bartošová
Pracovnice v sociálních službách
Edita Elgrová<br />Pracovnice v sociálních službách
Edita Elgrová
Pracovnice v sociálních službách
Zuzana Illéšová<br />Pracovnice v sociálních službách
Zuzana Illéšová
Pracovnice v sociálních službách
Marija Korejsová<br />Pracovnice v sociálních službách
Marija Korejsová
Pracovnice v sociálních službách
Lucie Kubíková<br />Pracovnice v sociálních službách
Lucie Kubíková
Pracovnice v sociálních službách
Pavlína Rheinová<br />Pracovnice v sociálních službách
Pavlína Rheinová
Pracovnice v sociálních službách
Štěpánka Šandová<br />Pracovnice v sociálních službách
Štěpánka Šandová
Pracovnice v sociálních službách
Ivana Štropová<br />Pracovnice v sociálních službách
Ivana Štropová
Pracovnice v sociálních službách
Michaela Lešigová<br />Pomocnice v sociálních službách
Michaela Lešigová
Pomocnice v sociálních službách
Martin Budek, DiS. <br/>Sociální pracovník,<br/>kontaktní osoba pro GDPR<br/>+420 773 982 144
Martin Budek, DiS.
Sociální pracovník,
kontaktní osoba pro GDPR
+420 773 982 144

Co je nového

Nové konzultační hodiny ve stacionáři

Přidáno: 13. 5. 2022 - V rámci zvyšování kvality služeb týdenní stacionář, odlehčovací služba a denní stacionář poskytujeme nově stanovené osobní konzultační hodiny pro blízké osoby klientů s vedoucí zařízení: úterý 09:30 - 18:00 každá 2. sobota v měsíci 08:30 - 10:00 nebo dle telefonické domluvy. Při nich je možné spole…

KANAPE - společně do muzea 13/5/2022

Přidáno: 10. 5. 2022 - Společně po stopách zaniklého kláštera 13. 05. 2022 v 09:30 hodin Regionální muzeum v Teplicích na Zámeckém náměstí Sraz u vchodu do muzea Vstup: cena muzea 30,- Kč.  Těší se na vás Silva z Kanape!

Slavnostní otevření Kanape

Přidáno: 20. 4. 2022 - Slavnostní otevření Denního centra Kanape proběhne v úterý 3. května 2022 ve 13:00 hodin. Srdečně Vás zveme! Denní cetrum Kanape opět zahajuje svou činnost díky podpoře Města Teplice, nyní už nikoli jako sociální služba, ale volnočasový klub. Těšíme se, že se opět pravidelně uvidíme při oblíbených č…