Denní a týdenní stacionář, odlehčovací služba

V zařízení souhrnně nazvaném Stacionář Proboštov, ulice Kpt. Jaroše 50/3 nabízíme klientům 3 sociální služby: denní stacionář, týdenní stacionář a odlehčovací službu.

Návštěvy v zařízení Stacionář jsou vhodné především pro osoby, které mají sníženou soběstačnost a vyžadují dlouhodobou pomoc druhé osoby.

Základním kritériem při poskytování služeb ve stacionáři je pro nás individuální přístup ke každému klientovi, ať už to je v umožnění jeho denního rytmu života dle zvyků a potřeb, nebo možnost výběru stravování. Stálý tým našich pracovnic a pracovníků zajišťuje hladký chod zařízení, které je rodinného typu.

Pro klienty ve stacionáři zajišťujeme různé aktivizační programy - individuální a skupinové cvičení, trénink paměti, pomoc při individuálním trávení volného času atd. - vše dle potřeb klientů a možností jednotlivých služeb.

Služby poskytujeme za úhradu, dle zákona č. 108/2006Sb. o sociálních službách. Ceníky jednotlivých služeb včetně stravného je možné stáhnout dole na této stránce v "souborech ke stažení". Na uhradu služeb je možno využít příspěvek na péči, o který můžete zažádat na Úřadu práce ČR. 

V rámci zvyšování kvality služeb iniciujeme pravidelná setkání a poskytujeme osobní konzultační hodiny pro blízké osoby klientů s vedoucí zařízení: úterý 09:30 - 18:00, každá 2. neděle v měsíci 15:00 - 16:30, nebo dle telefonické domluvy. Při nich je společně probírán celkový stav příbuzného, plán poskytované péče či potřebnou míru podpory a pomoci, podněty a požadavky k námi poskytované péči. 

Základní informace o poskytovaných službách

Týdenní stacionář
 • Popis služby: Krátkodobé pobyty během všedních dnů bez víkendů formou ubytování s přespáním umožní klientovi, jehož situace vyžaduje pravidelnou pomoc, kterou nelze zajistit jinak, co nejdéle zůstat v přirozeném prostředí bez nutnosti jej natrvalo opustit. Služba si klade za cíl uživateli pomáhat se zajištěním jeho potřeb a vytvořit bezpečné a důstojné prostředí během pobytu ve službě. Takto odlehčuje pečujícím osobám, a tím jim umožňuje být ekonomicky aktivní.
 • Identifikátor služby: 1142741
 • Forma: Pobytová
 • Kapacita: 14 klientů
 • Provozní doba: Pondělí od 6:00 hod. až pátek do 20:00 hod.
 • Cílová skupina: Senioři, osoby s chronickým duševním onemocněním (Alzheimerova choroba a jiné typy stařecké demence), osoby s chronickým onemocněním, osoby s mentálním, tělesným a zdravotním postižením
 • Věková Kategorie klientů: Od 19 let
Denní stacionář
 • Popis služby: Jednodenní návštěvy zařízení umožní klientovi, jehož situace vyžaduje pravidelnou pomoc, kterou nelze zajistit jinak, co nejdéle zůstat v přirozeném prostředí bez nutnosti jej natrvalo opustit. Služba umožňuje trávit čas mimo domov ve společnosti. Služba si klade za cíl uživateli pomáhat se zajištěním jeho potřeb a vytvořit bezpečné a důstojné prostředí během návštěvy služby. Takto odlehčuje pečujícím osobám, a tím jim umožňuje žít v přirozeném rytmu týdne a být ekonomicky aktivní. 
 • Identifikátor služby: 8951412
 • Forma: Ambulantní
 • Kapacita: 10 klientů
 • Provozní doba: Pondělí až pátek 7:00 hod. - 17:00 hod.
 • Cílová skupina: Senioři, osoby s chronickým onemocněním, osoby s mentálním postižením, osoby s tělesným postižením, osoby s jiným zdravotním postižením
 • Věková Kategorie klientů: Od 19 let
Odlehčovací služba
 • Popis služby: Krátkodobé pobyty během víkendu formou ubytování s přespáním umožní klientovi, jehož situace vyžaduje pravidelnou pomoc, kterou nelze zajistit jinak, co nejdéle zůstat v přirozeném prostředí bez nutnosti jej natrvalo opustit. Služba pomáhá klientovi se zajištěním jeho potřeb a vytvořit bezpečné a důstojné prostředí během pobytu ve službě. Takto odlehčuje pečujícím osobám, poskytuje tak čas na oddych, rekonvalescenci nebo vyřizování osobních záležitostí.
 • Identifikátor služby: 4868271
 • Forma: Pobytová
 • Kapacita 14 klientů
 • Provozní doba: Pátek od 16:00 hod. do pondělí 12:00 hod.
 • Cílová skupina: Senioři, osoby s chronickým duševním onemocněním (Alzheimerova choroba a jiné typy stařecké demence), osoby s chronickým onemocněním, osoby s mentálním, tělesným a zdravotním postižením
 • Věková Kategorie klientů: Od 19 let

Ceník služeb

Ceníky jednotlivých služeb včetně stravného je možné stáhnout dole na této stránce v "souborech ke stažení".

Kontaktní osoba

Radana Lohwasserová, DiS. - vedoucí stacionáře, tel. +420 608 773 447; +420 417 536 190, e-mail: stacionar@seniorteplice.cz.

Reference našich klientů

Zaměstnanci

Radana Lohwasserová, DiS.<br />vedoucí stacionáře<br />+420 608 773 447
Radana Lohwasserová, DiS.
vedoucí stacionáře
+420 608 773 447
Soňa Bartošová<br />Pracovnice v sociálních službách
Soňa Bartošová
Pracovnice v sociálních službách
Edita Elgrová<br />Pracovnice v sociálních službách
Edita Elgrová
Pracovnice v sociálních službách
Zuzana Illéšová<br />Pracovnice v sociálních službách
Zuzana Illéšová
Pracovnice v sociálních službách
Marija Korejsová<br />Pracovnice v sociálních službách
Marija Korejsová
Pracovnice v sociálních službách
Lucie Kubíková<br />Pracovnice v sociálních službách
Lucie Kubíková
Pracovnice v sociálních službách
Rudolf Rameš<br />Pracovník v sociálních službách
Rudolf Rameš
Pracovník v sociálních službách
Pavlína Rheinová<br />Pracovnice v sociálních službách
Pavlína Rheinová
Pracovnice v sociálních službách
Štěpánka Šandová<br />Pracovnice v sociálních službách
Štěpánka Šandová
Pracovnice v sociálních službách
Ivana Štropová<br />Pracovnice v sociálních službách
Ivana Štropová
Pracovnice v sociálních službách
Michaela Lešigová<br />Pomocnice v sociálních službách
Michaela Lešigová
Pomocnice v sociálních službách
Martin Budek, DiS.<br/>Sociální pracovník,<br/>kontaktní osoba pro GDPR<br/>+420 773 982 144
Martin Budek, DiS.
Sociální pracovník,
kontaktní osoba pro GDPR
+420 773 982 144

Co je nového

Kanape - prohlídka Beuronské kaple a bioparku 05/08/2022

Přidáno: 28. 7. 2022 - "Beuronská kaple a biopark" 05. 08. 2022 v 13:45 hodin sraz u Billy (u Zamecké zahrady) Prohlídka Beuronské kaple a bioparku - prohlídka kaple s výkladem průvodce - prohlídka malé zoo v Gymnáziu Teplice VSTUP: 20,-Kč, vstupné si hradí každý sám!   Těší se na vás Silva z Kanape!

Na návštěvu do stacionáře pouze s respirátorem

Přidáno: 25. 7. 2022 - Od 26. června 2022 jsou změny návštěv v našem zařízení Stacionář Proboštov. Odložte návštěvu při sebemenší změně Vašeho zdravotního stavu! S ohledem na ohroženou skupinu uživatelů a plynulého personálního zajištění stacionáře je naším cílem omezit možnost rizikových kontaktů nikoli však kontakt s Va…

KANAPE - výlet do Dubic 22/07/2022

Přidáno: 19. 7. 2022 - "Porta bohemica jako na dlani" 22. 07. 2022 v 08:15 hodin sraz na hlavním vlakovém nádraží v Teplicích Výlet do Dubic s výhledem na Labe - doprava vlakem - pěšky do Dubic Výlet je zdarma, každý si platí vlastní jízdenky!   Těší se na vás Silva z Kanape!